BULDER, TÜÜP 03

Toote kood: MWS0103

Tüüp Küttevõimsus Köetav ruum Kaal Mõõdud Halu pikkus
03 27 kW 700 m3 145 kg 900x640x1050 mm kuni 70 cm

 

Kasutusala ja lühitutvustus

 

Õhusoojendi töö põhineb kütuse põletamisel hõõgumismeetodil kahekambrilises koldes. Hõõgumisprotsessi tulemusena tekivad alumises kambris põlemisgaasid, mis põlevad ülemises kambris lõpuni. Bulder koosneb kahekambrilisest koldest ning selle ümber paigaldatud õhutorudest, suitsusiibrist, õhuregulaatorist ja ahjuuksest. Õhk tungib õhutoru alumisest otsast sisse, kuumeneb ja voolab ühtlaselt köetavasse ruumi. Õhutemperatuuri kõikumine ruumis ei ole suur, kuna Bulder kindlustab õhuliikumise. Kütus põleb kolde mõlemas kambris.

 

Bulder on tahkel kütusel töötav kalorifeer, mida on võimalik kasutada nii elu- kui ka tööstusruumide kütmiseks. Soojus jaotub ühtlaselt üle kogu köetava ruumi ilma ventilaatori abita. Külm õhk tungib kollet ümbritsevatesse torudesse, kus see soojeneb 60–80 kraadini ning voolab seejärel välja köetavasse ruumi. Kasutusala on väga suur: suvemajad, laopinnad, töökojad, kauplused, elamud jne. Ahju õhumaht on kuni 1300 m3. Näiteks kõige väiksema ahjutüübi tootlikkus on 4,5 m3 sooja õhku minutis. Bulderit on võimalik kasutada reservkütteallikana paralleelselt teiste küttekehadega.

 

Need gaasid, mis ei põle alumises kambris täielikult ära, tõusevad üles, kus toimub nende täielik põlemine tänu lisaõhule, mis satub sinna pihustite kaudu. Selline kolde ehitus kindlustab kütuse otstarbeka kasutamise ja suure kasuteguri (75%). Õhusoojendi Bulder on valmistatud kvaliteetsest katlaterasest, mis tagab õigel ümberkäimisel ahju pika tööea (vähemalt 10 aastat). Bulderi võimsust muudetakse õhuregulaatoriga, mis asub kolde ukses. Puiduga kütmisel töötab õhusoojendi täislaotud koldega üle 8 tunni. Suur ahjuuks ja mahukas põlemiskamber kergendavad tööd ja võimaldavad kasutada kütmisel ka väga jämedaid puuhalge. Bulderi õhusoojendite kütusekulu on palju väiksem kui traditsioonilistel ahjudel.

« Tagasi